You don't have javascript enabled. Good luck with that.

ايران از ثروت هاي نامحسوس بسياري در حوزه فناوري اطلاعات برخوردار است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان گفت: حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند زمینه‌ساز جهش رشد اقتصادی کشور و استان شده و از سوی دیگر اشتغال زایی قابل توجهی در کشور ایجاد کند.  

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان گفت: حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند زمینه‌ساز جهش رشد اقتصادی کشور و استان شده و از سوی دیگر اشتغال زایی قابل توجهی در کشور ایجاد کند.  

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان، حسین سیستانی، در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی مخابرات، ارتباطات و صنایع وابسته با تقدیر از روحیه خودباوری موجود در فعالان اقتصادی کشور، آغاز به کار این نمایشگاه را اتفاقی مهم دانست.   

معاون استاندار اصفهان اعلام کرد: حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات در ایجاد ارتباط میان صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، نقشی اساسی دارد. آن گونه که حتی برخی کارشناسان معتقدند آی‌تی صنعتی مجزا نیست چراکه در همه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نقش دارد.

وی به ظرفیت بالای منابع انسانی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات در کشور اشاره داشت و بیان کرد: منابع انسانی کشور به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات نیاز دارد زیرا در کشور پشتوانه عظیم انسانی موجود است اما بستر لازم برای آن فراهم نیست. 

معاون استاندار اصفهان با اشاره به توجه ویژه دولت به سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه، بر لزوم آماده سازی زیربناها و مبانی مشخص در این زمینه تأکید کرد.

وی ادامه داد: چند سالی در این حوزه غفلت هایی انجام شد اما دولت در این دو سال سعی کرده حوزه های مغفول مانده فناوری اطلاعات را احیا کند.

وی به رشد کشور هند در این حوزه طی دو دهه اخیر اشاره و اضافه کرد: هند در دو دهه اخیر توانسته با اتکا به فناوری اطلاعات درآمد مناسب و رشد اقتصادی خیره‌کننده ای عاید خود کند و ایران نیز می‌تواند با اتکا به منابع انسانی خود از چنین فرصتی بهره مند شود.  

معاون استاندار اصفهان تأکید کرد: تلاش‌ها برای شکوفایی استان در این حوزه در دست اقدام است و معتقدم ثروت‌های نامحسوس مناسبی در این حوزه داریم. با توجه به این که متوسط جهانی ثروت نامحسوس (ثروت‌های فکری و منابع انسانی) در دنیا 73 درصد و در ایران 12 درصد است و این نسبت نشان می‌دهد توجه به این حوزه می‌تواند زمینه‌ساز جهش رشد اقتصادی کشور و استان شده و اشتغال مناسبی به همراه داشته باشد.

سیستانی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به آینده فناوری اطلاعات در کشور افزود: هم‌افزایی منابع، افکار و اقدامات دولت و بخش خصوصی رشد بخش فناوری اطلاعات را به همراه خواهد داشت.  

 

دو شنبه - 26 مرداد 1394 - ساعت 10:55

موضوعات

    نظر سنجی

    آمار بازدید